Skip to content

Блог

кирил џолев дејан џолев ИТ академии Скала

Соработка со еден од највлијателните експерти во ИТ-индустријата

По 12 години делување во креативните индустрии, прераснувајќи во најголемата дизајн– заедница, со експертиза за креирање и спроведување
Лазар Зарифовски-визуелни-уметности-академија-скала

Скала ми беше одлична отскочна даска

Се сретнавме на пауза од работа со Лазар Зафировски на кафе и колач, да поразговараме за неговото работно
дејан џолев-иновсативност мк-скала-интервју

„Скала“ прерасна во расадник на професионалци за потребите на индустријата – интервју со Дејан Џолев

Неодамна, основачот и CEO на „Скала“, Дејан Џолев, беше дел од отворена панел–дискусија во рамките на „Пробиј се

Реални проекти: Стекнатиот принцип на работа продолжувам да го применувам во идни проекти

Разговараме со нашите студентки: Теона Милева, Маја Петревска и Елена Петковска студенти на Академијата за UX/UI+ дизајн, за
скала-студент-ментор-академија-за-ux-ui-дизајн

Поткаст: Студент VS. Ментор [Е04] // Тиана Димова VS. Благој Ѓелевски [UX/UI+ дизајн]

Студентите испрашуваат – менторите одговараат! „Студент VS ментор“ е видео-рубрика, каде што студентите на SKALA имаат можност да
скала веб дизајн графички студенти хакатон

Скала-студентите наградени на Startup Weekend Ohrid!

Од 26-28 април се одржа Startup Weekend Ohrid, во организација на Startup Од 26-28 април се одржа Startup

Отворени денови во Скала

Долгоочекуваните отворени денови на Академиите во Скала се тука! Запознај ги менторите, твоите идни колеги и уживај во

ВЕБИНАР: Што е Product owner во IT индустрија?

Зборуваме за што е потребно да започнеш кариера како Product Owner! Месец април во Скала броеше неколку настани
антонио станков-академија за визуелни уметности-скала

Благодарен сум што направив избор да студирам во Скала

Отидовме на пауза кај Антонио Станков, во концепт ирис студиото – Коларете (Collarette) во Ист Гејт мол. Антонио
мина кузмановска-скала-академија-за-ентериер-и-продукт-дизајн

Студентски искуства // Мина Кузмановска

Мина Кузмановска е студентка на Факултетот за дизајн и технологија на мебел и ентериер во Скопје и истовремено

ДИЈАЛОШКИ СЕСИИ // 005 // Давид Златевски + Ана Стојанова

Нашите Скала студенти си прават муабет на розевиот кауч! Отвараме теми важни и блиски за нашата сегашност.  

Реални проекти: Сакав да го покажам сето мое знаење кое го стекнав на предавањата!

Разговараме со нашите студенти: Елена Трајчева, Давид Златевски и Марија Шестакова, студенти на Академијата за графички дизајн, за

Студентски искуства // Јована Николовска

Јована Николовска, студентка на Академијата за графички дизајн во „Скала“, го претпочита современиот и енергичен стил на изразување.
скала-илустрација-зоран кардула-академии-графички дизајн-ux ui-визуелни уметности

Реални проекти: Чест е да се соработува со менторот Зоран Кардула!

Разговараме со нашите студенти: Крсто Глигорјадис, Христина Ѓорѓиевска, Ана Стојанова и Маринела Миланова, студенти на Академијата за визуелни
реални проекти-студенти-академии за дизајн-графички дизајн-визуелни уметности-фотографија-скала

Со помош на менторот го разбрав целиот процес и комуникација

Разговараме со нашите студенти: Стефан Божиновски, Николија Стојановска и Стефан Божаров, студенти на Академијата за визуелни уметности и
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: