Skip to content

Category: Промоции

продор-скала-академии-изложба

„Продор“ – финална изложба на студентите на „Скала“

На 6 јули (сабота) во 20 часот, во просториите на Public Room во Скопје, ќе се одржи финалната
стипендистите-повикуваат на стипендии-скала-џолев

Стипендистите ве повикуваат на повик за стипендии!

На отворениот повик за стипендии, „Скала“ ќе додели вкупно 33 стипендии за упис во учебната 2024/25 година и
скала школа за дизајн технологија маркетинг

Добро утро креативци 4.0

Како и секоја година дојде време за големиот Скалаџиски празник „Добро утро креативци“ во организација на „Скала и

Отворени денови во Скала

Долгоочекуваните отворени денови на Академиите во Скала се тука! Запознај ги менторите, твоите идни колеги и уживај во
предности при ран упис-попуст-стипендија-академии-дизајн-технологија-скала-џолев

5 предности при РАН УПИС на Академиите во Скала

Твојата желба за студирање е наш приоритет, затоа сме подготвени да ги прилагодиме опциите за плаќање според твоите
жените и неформалните образовни можности-скала-џолев

Жените и неформалните образовни можности

Во 19-тиот век, жените стануваат главни и централни фактори во едукацијата како учителки, туторки и менторки во формалните

Оглас за вработување

Согласно потребите, „Скала“ објавува оглас за проширување на својот тим, односно за вработување на: Административен асистент и Финансиски

15% од студентите на „Скала“ доаѓаат од други академии за дизајн!

Спроведовме квантитативно и квалитативно истражување на 80 испитаници од актуелните студенти на академиите за дизајн во „Скала“. Анализата

ПРВ АКАДЕМСКИ ЧАС- Училните полни!

На 16 октомври започна новата учебна година! Првиот aкадемски час го следеа +100 студенти на aкадемиите за дизајн во „Скала“.

„ГЛАС НА НОВАТА СЦЕНА“ – Финална дизајн-изложба

Со голема радост ви ја претставуваме финалната изложба на студентите од академиите за графички дизајн, визуелни уметности, моден
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: