Skip to content

Category: Импресии

скала-џолев-добро утро креативци

Повеќе од 500 ентузијасти го посетија Патронатот на Скала

Повеќе од 500 ентузијасти за кариерни промени, прогресивни трагачи по актуелните знаења и љубители на нови искуства, забава
отворени денови-скала-џолев-академии-дизајн-технологија

Прва средба „Отворени денови“, зборувавме за отворените можности!

На едно место се собраа сите млади ентузијасти, подготвени за нови образовни и професионални подвизи и дел од

Што е потребно за да започнеш кариера во HR?

На 4 април, се одржа вториот од низа настани во организација на „Скала“, одржан во просториите на „Startup
панел дискусија-академија за дигитален маркетинг-скала-џолев

Од идеја до вирален тренд -како да изградите креативен mindset? -маркетинг панел дискусија

Неодамна се случи првиот од низа панел-дискусии во организација на „Скала“, овојпат со фокус на тема од областа
како до успешна фриленс кариера-скала скул

Како до успешна фриленс-кариера

Ги откривме првите чекори до успешна фриленс-кариера во 2024! Неодамна бевме дел од серијалот настани: „Од почетник до

Скала погоре – три нови академии и нов веб сајт!

Од најголемата дизајн-заедница, како одговор на потребите на современиот пазар, прераснавме во образовна институција со широко портфолио од

Скалаленд и волшебниот свет на знаењето

Среќна Нова година драги Скалаџии и Скалаџики. Ве очекуваме, вратите во Скалаленд се отворени за сите кои се

Новите таленти беа центар на вниманието со иновативните колекции на Модниот Викенд Скопје

Fashion Weekend Skopje од година на година ја негува и зајакнува соработката со Скала, изложувајќи го талентот на

ФОТО-ИМПРЕСИИ // „Дизајн & Коктели“ -дружба со најголемата дизајн заедница!

Ги собравме на едно место младите креативци, подготвени за нови образовни и кариерни почетоци и дел од нашите

Сертификатите во креативните индустрии во суштина се неважни!

Под слоганот „Саем на новата генерација“, во „Скала“ се одржа дводневен настан каде што студентите на aкадемиите за
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: