Skip to content

Month: May 2024

добро утро креативци-скалсаем-базар-работилници

Добро утро креативци 4.0

Како и секоја година дојде време за големиот Скалаџиски празник „Добро утро креативци“ во организација на „Скала и

Менторите ми беа поттик да се подобрувам

Разговараме со нашите студентки: Леона Бибановска, Татјана Гиновска и Радмила Давидовиќ–Настев, студенти на Академијата за моден дизајн, за
отворени денови-скала-џолев-академии-дизајн-технологија

Прва средба „Отворени денови“, зборувавме за отворените можности!

На едно место се собраа сите млади ентузијасти, подготвени за нови образовни и професионални подвизи и дел од
кирил џолев дејан џолев ИТ академии Скала

Соработка со еден од највлијателните експерти во ИТ-индустријата

По 12 години делување во креативните индустрии, прераснувајќи во најголемата дизајн– заедница, со експертиза за креирање и спроведување
Лазар Зарифовски-визуелни-уметности-академија-скала

Скала ми беше одлична отскочна даска

Се сретнавме на пауза од работа со Лазар Зафировски на кафе и колач, да поразговараме за неговото работно
дејан џолев-иновсативност мк-скала-интервју

„Скала“ прерасна во расадник на професионалци за потребите на индустријата – интервју со Дејан Џолев

Неодамна, основачот и CEO на „Скала“, Дејан Џолев, беше дел од отворена панел–дискусија во рамките на „Пробиј се

Реални проекти: Стекнатиот принцип на работа продолжувам да го применувам во идни проекти

Разговараме со нашите студентки: Теона Милева, Маја Петревска и Елена Петковска студенти на Академијата за UX/UI+ дизајн, за
скала-студент-ментор-академија-за-ux-ui-дизајн

Поткаст: Студент VS. Ментор [Е04] // Тиана Димова VS. Благој Ѓелевски [UX/UI+ дизајн]

Студентите испрашуваат – менторите одговараат! „Студент VS ментор“ е видео-рубрика, каде што студентите на SKALA имаат можност да
скала веб дизајн графички студенти хакатон

Скала-студентите наградени на Startup Weekend Ohrid!

Од 26-28 април се одржа Startup Weekend Ohrid, во организација на Startup Од 26-28 април се одржа Startup

Отворени денови во Скала

Долгоочекуваните отворени денови на Академиите во Скала се тука! Запознај ги менторите, твоите идни колеги и уживај во
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: