Skip to content

Month: March 2024

Владимир ристевски-интервју-академија за дигитален маркетинг-скала

Новопечени хибрид професии ќе бидат иднината во маркетинг – Владимир Ристевски

Разговараме со Владимир Ристевски, партнер и креативен директор во Пиксел и ментор на најактуелната Академија за дигитален маркетинг
Данче-масларова-стојановска-продукт-оунер-академија-скала-џолев

Интервју со Данче Масларова-Стојановска, Product Owner Lead во RLDatix

Ролјата на продукт-оунерот најсилно се чувствува кога е отсутна. Данче Масларова–Стојановска, Lead Product Owner во RLDatix и креатор
академија за дигитален маркетинг-скала-џолев

Што значи да си маркетер во време на AI?

Иако звучи како егзистенцијално прашање, откако цел интернет се потресе од способноста на вештачката интелигенција да дава решенија
академија за човечки ресурси-hr-и-регрутација-скала-џолев

Запознајте се со една од најдинамичните професии, HR+ регрутација!

Зошто работењето во HR може да биде одличен избор за вашата кариера? Човечки ресурси (HR) и регрутација е
академија за продукт оунер-скала скул-џолев

Како продукт-оунерот произведува вредност без да кодира

Улогата на продукт-оунерот е тешка да се објасни, нели? Кога на социјални настани ќе ме прашаат што работам,
предности при ран упис-попуст-стипендија-академии-дизајн-технологија-скала-џолев

5 предности при РАН УПИС на Академиите во Скала

Твојата желба за студирање е наш приоритет, затоа сме подготвени да ги прилагодиме опциите за плаќање според твоите
уписите започнаа-академии-скала-џолев

Започнаа уписите во Скала за Академската учебна 2024/25 год.

Оваа учебна година во Скала предвидено е да се запишат +400 студенти на 11 Академии поделени во 24
жените и неформалните образовни можности-скала-џолев

Жените и неформалните образовни можности

Во 19-тиот век, жените стануваат главни и централни фактори во едукацијата како учителки, туторки и менторки во формалните
како до успешна фриленс кариера-скала скул

Како до успешна фриленс-кариера

Ги откривме првите чекори до успешна фриленс-кариера во 2024! Неодамна бевме дел од серијалот настани: „Од почетник до
Скала- Пиксел-академија-за-дигитален-маркетинг

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Ентузијастите за дигитален маркетинг отсега имаат нова можност за квалитетна теоретска и практична едукација благодарение на партнерскиот проект
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: