Skip to content

Category: Корпоративни

кирил џолев дејан џолев ИТ академии Скала

Соработка со еден од највлијателните експерти во ИТ-индустријата

По 12 години делување во креативните индустрии, прераснувајќи во најголемата дизајн– заедница, со експертиза за креирање и спроведување
дејан џолев-иновсативност мк-скала-интервју

„Скала“ прерасна во расадник на професионалци за потребите на индустријата – интервју со Дејан Џолев

Неодамна, основачот и CEO на „Скала“, Дејан Џолев, беше дел од отворена панел–дискусија во рамките на „Пробиј се
Владимир ристевски-интервју-академија за дигитален маркетинг-скала

Новопечени хибрид професии ќе бидат иднината во маркетинг – Владимир Ристевски

Разговараме со Владимир Ристевски, партнер и креативен директор во Пиксел и ментор на најактуелната Академија за дигитален маркетинг
Данче-масларова-стојановска-продукт-оунер-академија-скала-џолев

Интервју со Данче Масларова-Стојановска, Product Owner Lead во RLDatix

Ролјата на продукт-оунерот најсилно се чувствува кога е отсутна. Данче Масларова–Стојановска, Lead Product Owner во RLDatix и креатор
академија за дигитален маркетинг-скала-џолев

Што значи да си маркетер во време на AI?

Иако звучи како егзистенцијално прашање, откако цел интернет се потресе од способноста на вештачката интелигенција да дава решенија
академија за човечки ресурси-hr-и-регрутација-скала-џолев

Запознајте се со една од најдинамичните професии, HR+ регрутација!

Зошто работењето во HR може да биде одличен избор за вашата кариера? Човечки ресурси (HR) и регрутација е
академија за продукт оунер-скала скул-џолев

Како продукт-оунерот произведува вредност без да кодира

Улогата на продукт-оунерот е тешка да се објасни, нели? Кога на социјални настани ќе ме прашаат што работам,
уписите започнаа-академии-скала-џолев

Започнаа уписите во Скала за Академската учебна 2024/25 год.

Оваа учебна година во Скала предвидено е да се запишат +400 студенти на 11 Академии поделени во 24
Скала- Пиксел-академија-за-дигитален-маркетинг

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Ентузијастите за дигитален маркетинг отсега имаат нова можност за квалитетна теоретска и практична едукација благодарение на партнерскиот проект

Разговор со Дејан Џолев, основачот на „Скала“ –Школа за дизајн

Околу темата за неформалното образование, креативните правци и можностите за студентите, позборувавме со основачот на „Скала“, Школата за
×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме:

×
скала скул-џолев-академии

Остави инфо да те контактираме: